Sınıf Arkadaşları Onunla Kepçe Kulak Diye Dalga Geçtiler, Bakın Annesi Nasıl Bir Karar Aldı

Hiçbir anne veya baba çocuklarının acı çektiğini görmek istemez. Kallie Berger de o annelerden biri.

boy (1)

Oğlu Gage ile okula başladığından beri dalga geçiliyordu. 6 yaşındaki çocuğun sınıf arkadaşları çocukla ‘Kepçe kulak’ diye dalga geçiyorlardı. Kallie ve eşi Tim, durumu okul yönetimine bildirdi ve gereken yapıldı. Ancak sınıf arkadaşları çocukla dalga geçmeye devam ettiler. Çocuklarıyla dalga geçilmesini sindiremeyen anne ve baba radikal bir karar imza attılar.

nino3 nino
Gage’in annesi Kallie, “Her gün aynaya bakıp ‘Ne kadar çirkinim’ diyordu oğlum” dedi. Gage, kendisiyle dalga geçilmesinin nedenini anlayabiliyordu. Küçük çocuk, “Dalga geçilmek istemiyorum” diyordu.

nino2
Biraz düşündükten sonra Tim ve Kallie, oğulları Gage için muhteşem bir işe imza attılar. Plastik cerrahtan randevu olup oğullarını estetik için hastaneye götürdüler.

nino4

Estetik cerrah Steven Mobley, “Çocuğun içinde bulunduğu durumu anlamak mümkün. Böyle takma adlar ilkokulda başlar ve lise yıllarına kadar devam eder” dedi. Operasyon toplamda iki saat sürdü ve Gage kulaklarının yeni halini görünce ‘İnanamıyorum!’ diye bağırdı. Plastik cerrahi hakkında eleştiriler olsa da önemli olan Gage gibi hayata küsmüş olan bir çocuğu hayata döndürdüğü gerçeği!

Estetik, dalga geçilmeyi sonlandıracak bir çözüm değil. Aslında herkes farklılıklarını kabul etmeli. Yine de Gage’in hayata daha mutlu gözlerle bakmasını sağlayan bu müdahalenin yerinde olduğu gerçeğini kabullenmek gerekiyor.