Sigara İçen ile İçmeyen İkizler Arasındaki Farkı Gösteren 9 Fotoğraf

Sigaranın sağlığımız için ne kadar zararlı olduğunu elbette biliyoruz. Sigara içen ve içmeyen ikizler arasında bir araştırma yapılmış ve aşağıdaki fotoğraflarda da görüldüğü gibi ikizler arasında hangisinin sigara kullandığı  yada diğer kardeşinden daha uzun süre sigara  kullandığını tahmin etmek pek de zor değil. Peki ya siz tahmin edebildiniz mi?
1

İkisi de aslında sigara içiyor. Fakat soldaki diğerinden 17 yıl fazla süredir sigara kullanıyor. Soldakinin gözaltı torbalarını ve dudaklarındaki çizgileri görebiliyorsunuz.

2

Aslında ikisi de sigara kullanıyor fakat sağdaki 14 yıl daha uzun süredir içici. Bu yüzden daha yaşlı gözüküyor.

3

Sağdakinin sigara içtiğini tahmin edebildiniz mi? Sağdaki kız kardeş hayatının 16 yılını sigara içerek geçirmiş ve güneşle oldukça haşır neşir olmuşa benziyor öte yandan soldaki hiç sigara kullanmamış.

4

Eğer soldaki dediyseniz doğru düşünmüşsünüz.14 yıl boyunca günde bir paket sigaranın yarısını içmiş. Fakat sağdaki hiçbir zaman sigara kullanmamış. Sigara alışkanlığı artı güneşe fazla maruz kalma,  soldaki kardeşe bolca göz torbası vermiş ve 52 yaşındaki dğer kardeşinden daha yaşlı göstermiş.

5

Soldaki diye düşündüyseniz doğru düşündünüz. Günde 3 tane sigara içen soldaki ikiz, içmeyen kardeşinden oldukça yaşlı göstermiş.

6

Tabi ki de sağdaki. Sadece yüzündeki kırışıklıklar değil dudağındaki dolgunluk ta gitmiş malesef. Fotoğraftakilerin ikiz olduğunu tahmin edebilir miydiniz?

7

Sağ taraftaki kadının gözlerinin altındaki torbalar ve dudağındaki ekstra kırışıklıklar diğer kardeşinden daha yaşlı göstermiş.

8

Sağ tarafta olan ikizin sigara içtiğini tahmin edebildiniz mi? Dudakları en büyük ipucunu veriyor aslında. Yanakları da aslında gergin değil ve tabiki de gözaltı torbaları da her şeyi ortaya koyuyor.

9

Sol taraftaki ikizin ne kadar yaşlı gözüktüğünü görüyor musunuz? Sağ taraftaki sigara içmeyerek kardeşine fark atmış adeta.