Yıllar Sonra Kitap Arasından Çıkan Bir Annenin Kızına Yazdığı Veda Mektubu

Hayatını kaybetmesine sayılı günler kalan bir annenin yıllar önce küçük kızına yazdığı veda mektubu, eski bir kitabın içinden çıktı. Mektubu bulan ise İngiltere'nin kuzeydoğusundaki Durham kentinde sahaf işleten Gordon Draper. Draper, yanına bir de fotoğraf iliştirilmiş mektubu sahibine ulaştırmak için elinden geleni yapacağını söylüyor.
_91041637__91038317_b1c8d054-1842-4138-bc5f-c13a95b05f4cBethany (Benim küçük hazinem)
Eğer baban sana bu mektubu okuyorsa bil ki ben hayatımı kaybettim ve meleklerle birlikte yaşamaya, cennete gittim. Göğsümdeki ağrılar çok arttı ve iyileşmek için ameliyat oldum. Ama işe yaramadı.
Her zaman gökyüzünden seni izleyip iyi olduğundan emin olacağım. Eğer 'Parla parla yıldızcık' şarkısındaki gibi parlak bir yıldız görürsen bil ki o benim.İyi bir kız ol ve uzun, mutlu bir hayat yaşa. Baban ve deden sana bakıp seni okula götürecekler.
Seni her zaman seveceğim. Kimsenin sana benim hakkımda konuşmanın yanlış bir şey olduğunu söylemesine izin verme. Umarım beni hiçbir zaman unutmazsın. Her zaman senin annen olacağım. Seni bol bol kucaklıyor ve öpüyorum.
Hoşçakal
Annen
Not: Artık Rosie'ye bakma konusunda sana güveniyorum. Onu sakın ihmal etme tamam mı?
_91041639__91038315_baletterSahaf dükkanının sahibi Draper, "Kesinlikle bir şeyler yapmam gerektiğini hissettim" diyor ve "Umarım Bethany'i bulup mektubu geç de olsa doğru ellere ulaştırabiliriz" diyor.