Kız Kardeşlerin Birbirlerinin En İyi Arkadaşları Olduğunun 7 Kanıtı

Kendinizi yalnız hissettiğinizde kardeşinizin varlığı size o kadar iyi gelir ki… İşte kız kardeşinizle arkadaş olabilmenin güzelliğini vurgulayan 7 sebep:

1

Kız kardeşlerin birbirleriyle birlikte kurdukları bağ, erken yaşlarda başlar ve kardeşler büyüdük doğal olarak bu bağ güçlenerek artar. Tek çocuklar her zaman  kardeşleri olan arkadaşlarını kıskanırlar çünkü kavga ve anlaşamamazlıklar bir yana kardeşler özellikle de çoçukken birbirlerinin en yakın arkadaşlarıdır. Bununla birlikte yaşımız ilerledikçe aradaki yakınlığı korumak zorlaşabilir.

2

Koşulsuz Sevgi

Ne hata yaparsanız yapın, kız kardeşiniz sizi her daim sevecektir. Seçimlerinizi beğenmez, hatta anlamsız da bulabilir ama yine de işler yolunda gitmediğinde sizin yanınızda olacaktır. Hayatımızdaki zor dönemler için bu koşulsuz sevginin can simidinden farkı yoktur.

kızkardeş

Saçmalık faktörü

Kimsenin yanında onun yanında olduğu kadar rahat hissedemezsiniz. Kız kardeşler biraradayken içlerindeki çocuk yeniden ortaya çıkar ve da mutlu olabilmek anlamına gelir.

4

Altınızın bezli olduğu dönemden beri arkadaşsınız

Kız kardeşiniz hayatınızın her dönemindeki mücadele ve zaferlere şahit olur. Başka kimselerin olamayacağı şekilde bir bağlantınız vardır. Doğduğunuz seneler farklı olsa da aynı evde ve aynı ebeveynlerle büyürsünüz. Aynı görgü kuralları ve değerler ile yetiştirilirsiniz.

5

Birbirinizin aynası ve terapisti olursunuz

Çocukken yaşadıklarımız nasıl bir yetişkin olacağımızı belirler. Kendinizle ilgili bazı şeylerin farkına varmadığınızda bunun altında yatan sebepleri kız kardeşiniz hatırlatabilir. Birbirinizin anılarını da kendinizinkilerin yanında saklarsanız.. Eğer iletişim sorunları yaşanan bir evde yaşandıysa, birey olarak kapalı olabilirler ama birbirlerine karşı değil. Sizi kimse anlamasa bile kız kardeşiniz anlayacaktır.

6

Birbirinize yaslanabilirsiniz

Kız kardeşler tek başlarına ayakta durmaya zorlandıklarında birbirlerine yaslanabilirler. Kızlar şefkatli ve duygularını gizlemeyen cins olduğundan kendinizi yalnız hisetmenize asla izin vermeyecektir. İyi zamanları ve mutluluğu değil, zor günleri ve acıyı da paylaşırlar.

7

Sarılmanın gücü

Sarılmanın psikolojimize iyi geldiği pek çok araştırma sonucunda ortaya konmuştur. Sarıldığınız insan kızkardeşiniz olduğunda ise bu çok daha doğal, sevgi dolu ve kuvvetli bir hal alır.

8

Gerçek yüzünüz

Gündelik hayatın içinde farklı insanlara farklı sekillerde davransanız da kız kardeşinizin karşısında kendiniz olmak dışında bir seçeneğiniz  yoktur. Bunu deneseniz bile sizi yakalayacaktır. Kendiniz olabilmek, duygularınız hakkında dürüst davranabilmek kadar rahatlatan ne olabilir? Söz konusu kız kardeşiniz olunca, kalbinizin kırılmayacağından emin bir şekilde açılabilirsiniz.