Kan Gösteren Bir Ped Reklamı: Hiçbir Kan Bizi Yıldırmamalı

Beyaz kıyafetler içinde garip bir şekilde mutlu paten kayan kadın yerine artık gerçek kan içeren bir hijyenik ped reklamı var.1Güle güle bembeyaz tenis kıyafeti ve sırıtarak paten yapan kadın.

Güle güle garip mavi renkteki "aylık regl döneminizle bize rahatsızlık vermeyin ve sanki bu durum aslında yokmuş gibi davranalım" sıvısı.

Güle güle emiciliğe dair anlaşılmaz göndermeler ve karnına hafifçe dokunarak yüzünü ekşiten kadın.

Biraz zaman aldı ama artık nihayet adet döneminin kan içerdiğine dikkat çeken bir hijyenik ped reklamı var.

Aşağıda tümünü izleyebileceğiniz Bodyform'un mükemmel yeni reklamında; spor yapan, bisiklet süren, koşan, yani genelde fiziksel olarak aktif olan, kanıyor olmalarını önemsemeyen kadınlar gösteriliyor.3Ve bunu çekinerek yansıtmıyor. Bir balerini kan olmuş ayak parmaklarından kanlı bandajı çıkarırken, boksörleri suratına darbe alırken gösteriyor ve reklam "Hiçbir kan bizi yıldırmamalı" (No blood should hold us back) sloganıyla bitiyor.

BodyForm'un Red.fit kampanyası kapsamında Londra'daki AMV BBDO isimli ajans tarafından hazırlanan reklam filmi, regl döneminin aylık döngünün farklı noktalarında vücudu nasıl etkilediği hakkında insanları bilgilendiriliyor, beslenme ve egzersiz hakkında öneriler veriyor.

Bu demek değil ki bazı kadınlar her ay böyle kötü bir deneyim yaşamıyorlar, ağlamıyorlar ya da ağrı kesiciler adet dönemlerinin bir gerçeği değil. Ama eski yorucu klişelerden farklı ve güçlü hissettiren bir şeyler görmek kesinlikle tazeleyici.    2