Jürinin Değil, Halkın Seçimiyle Ülkelere Göre En Güzel Kadınlar

Öncelikle Asya’ya bağlanıyoruz, Hindistan’dayız :)

1

1.3 milyarlık bir nüfus ile dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi, antik medeniyetlerin beşiği, dünyadaki en muhteşem Türk-İslam miraslarından olan Tac Mahal’i bulunduran, yine de nüfusunun %80’i Hinduizm’e inanan tütsü görünümlü ülke: Hindistan!

Hayatımızın bir noktasında mutlaka izlemek durumunda kaldığımız, milyarlarca dolar büyüklüğündeki Bollywood endüstrisiyle göz önünde olan Hindistan’ın en güzel kadını, Quora.com kullanıcılarına göre…
…Priyanka Chopra

2
Hintli sinema oyuncusu ve müzisyen Priyanka Chopra, 1982 doğumlu ve bugün Hindistan’ın en çok kazanan kadınlarından. Üstelik güzelliği de aslen tescilli. Hem de öyle böyle bir tescil değil: hanımefendi 2000 yılı Dünya Güzellik Yarışması birincisi!
Bir buçuk milyarlık nüfusla interneti daha da zorlayan ülke: Çin!

3
Hint kullanıcıların adayları arasında zorlanmış, postladıkları güzeller arasında ince eleyip sık dokumuştuk. Yaklaşık 1 buçuk milyarlık nüfusla dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’in adaylarına bakarken daha da zorlandık elbet!
Ama itiraf edelim; kullanıcıların paylaştıkları hanımefendilerin tamamı dünyanın sekizinci en büyük şehri olan Şanghay gibi ışıl ışıldı! (ve tekrar itiraf edelim, bu cümleyi sırf Şanghay hakkında bilgi vermek için yazdık)
Lin Chi-Ling4Çinli kullanıcıların siteleri trolledikleri onlarca güzel arasında en göze çarpan, neredeyse herkesin listesinde yer alan Lin Chi-Ling oldu. 1974 Tayvan doğumlu model, müzisyen ve aktris Çin’in en göz önündeki kadınlarından biri. Bugünlerde Çin Havayolları’nın da reklam yüzü ;)

Benzer coğrafyayı gözden geçirelim mi, Pakistan?

5

Belki çok haberimiz yok ama, Pakistan aslında harika bir yer… Böyle bir doğa dostlar başına!

Mahnoor Baloch

6
1970 doğumlu Mahnoor Baloch’un halen bu kadar harika görünmesinin de bu doğa ile bir ilgisi olmalı! Ta 1985’ten beridir aktris, model ve yönetmen olarak ortalığı kasıp kavuruyor Mahnoor Baloch. Sürekli bu hanımefendinin nasıl genç kaldığıyla ilgili haberler düşüyor internetlerimize…

Yelkenler başka kıtalara: Avustralya!

7
Hakikaten güzel ülke Avustralya… Kylie Minogue’u hediye etti bizlere önce, son yıllarda da Tame Impala’yı gündeme oturttu. Üstelik ülkenin resmi Twitter adresindeki profil fotoğrafı da bu kanguru yavrusu :)

Harika değil mi?
Margot Robbie

8
Harika hakikaten…
…ve Amerika: Meksika :)

9
Yemeklerine hayranız bu ülkenin, üstelik ucuz; ucuz mu ucuz! Üstelik Aztek medeniyetinin mirasını devam ettiren bir toplum. Ama ne yazık ki Meksika’nın adını bu ara Donald Trump’ın nefret söylemleriyle, Meksikalı’ları ABD’den atma, sınıra duvar örme isteğiyle daha çok duyuyoruz… Allah tüm ABD vatandaşlarına akıl fikir versin.
Barbara Mori

10
Meksikalı kullanıcılar tarafından ülkenin en güzel kadını olarak gösterilen Barbara Mori, sanki Meksikalılık güzelliğine yeterli değilmiş gibi bir de Uruguay pasaportuna sahip. Ve üstelik Japon ataları var!

1978 doğumlu aktris, yapımcı ve yazar, -özetle, muhteşem bir gen havuzuna sahip :)

…ve de daha tanıdık Amerika: ABD :(

11

Üstelik Hollywood’u var, muhteşem bir müzik endüstrisi var, kullandığımız neredeyse her teknolojik ürün bu ülkede tasarlanıyor, NBA maçları için geceleri uykusuz kalıyoruz… Tüm bunlar varken, koskoca ABD’nin bugünlerde bu suratla hatırlanması ne kadar kötü :(
Scarlett Johansson

12
Donald Trump’ı var ne yazık ki… Neyseki 1994’ten bu yana Scarlett Johansson’ı da var… Natasha Romanoff, ABD vatandaşlarının seçimi. (Aynı sağduyuyu başkanlık seçimlerinde de bekliyoruz)

Avrupa’yla bitirelim. Önce Belçika…

13
Yalnızca 11 milyon insan yaşıyor; Hollandaca, Fransızca ve Almanca olmak üzere 3 farklı resmi dil konuşuluyor, 1830’dan bu yana da güllük gülistanlık, bağımsız bir ülke… Dünyanın en büyük 15. ekonomisine sahip Belçika, gerçekten de ilginç bir ülke.
Cilou Annys

14

Belçikalılar, listemizdeki en genç güzeli seçmiş durumdalar… 1991 doğumlu model Cilou Annys 2010 Belçika Güzeli, aynı yıl için dünyanın en güzel 15 kadınından biri. Henüz kendisi hakkında güzelliği haricinde ekstra bir şey söyleyemiyoruz; ancak yakında TV sektörüne, oradan da sinemaya veya müzisyenliğe atlar elbet. İşte o zaman çıkar ilginç haberler ;)

ve Fransa…

15
Dünyanın İngilizce’den önceki dili, çünkü dünyanın en eski devletlerinden biri… Yalnızca politik olarak değil, sanatın her dalında yüzyıllarca dünyaya liderlik eden Fransa bugün dünyanın 6. en büyük ekonomisi, pek çoklarına göre de yeryüzündeki en güzel kentlerin ev sahibi.
Melanie Laurent

16
1983 doğumlu Melanie Laurent, Fransızlar tarafından bu eski medeniyetin en güzel kadını olarak tabir ediliyor… Quentin Tarantino’nun Inglorious Bastards filmi ile 2009 yılında uluslararası şöhrete kavuşan Laurent, aktrisliğin yanı sıra oldukça başarılı da bir yönetmen, müzisyen, yazar, ve tabii ki model.

Bu arada Melanie Laurent seçimine katılıyoruz, ammavelakin Eva Green’i de unutmamalarını diliyoruz…

Karadeniz’deki biraderimizle tamamlıyoruz: Romanya!

17

1877’de Osmanlı İmparatorluğu’ndan ayrılması haricinde Romanya’yı popüler kültürümüzde iki karakterle tanıyoruz; birincisi tabii ki Gheorghe Hagi :) İkincisi ise Drakula & Transilvanya ikilisi… Halbuki medeniyeti milattan önce 168’e değin uzanan insanlardan bahsediyoruz, haklarında ne kadar az şey biliyoruz değil mi?
Andreea Raicu

18
Örneğin Andreea Raicu’yu da bilmiyorduk! Ama hanımefendi o kadar güzel ki Rumen kullanıcıların paylaşımları eski modeli sayfaların en üst sıralarına taşımış durumda… 1977 doğumlu TV sunucusu, aynı zamanda Romanya’nın en çok takip edilen stilisti.