Her Gece Seks Yapmanın 12 Güzel Faydası

1. Seks, baş başa kalmanızı sağlar 2Seks, özellikle de ebeveyn olan birçok çiftin baş başa yapabildikleri nadir aktivitelerdendir. Çocuğunuzu yatırın ve gecenin geri kalanını partnerinize onun hakkında ne hissettiğinizi fiziksel olarak ifade ederek geçirin. Seks yapmak, tutkulu olabilmenizi, ilgi göstermenizi ve partnerinizi memnun etmenin keyfini yaşamanızı sağlar.

 

2. Yatak odanızın dışında da etkileşim halinde olabilmenizi sağlar3Her gece seks yapmak, yatak odanızda olmasanız da fiziksel olarak dışavurumcu olmanıza olanak tanır. Sık sık el ele tutuşun, partneriniz mutfaktayken ya da çalışırken ona küçük fiziksel temaslarda bulunun.

 

3. Doğru yapıldığında etkili bir idmandır 4Seks, çocuklar varken, zaman yokken en iyi egzersizdir.

 

4. Bir süreliğine kafanızı boşaltmanızı sağlar 5

Seks, gerçeklikten kaçışın en iyi yoludur. Bir süreliğine yalnızca kendiniz gibi olmak, günlük uğraşlarınızı tamamen unutmak ve yalnızca elde ettiğiniz keyfi düşünmek inanılmaz bir histir.

 

5. Güvenin inşa edilmesini sağlar 6Yeni pozisyonlar ve cinsel sınırları aşmak, partnerinize ciddi olarak güvenmenizi gerektirir ve bu güven, en iyi, birkaç yıllık kişisel ve ortak vücut keşfi ile kazanılır.

 

6. Konuşmadan iletişim kurmayı sağlar 7Seks, evliliğin en kritik noktalarındandır. Çiftleri, başka şeylerin yapamayacağı bir şekilde bir araya getirir. Birlikteliği artırır, konuşmadan iletişim kurmanın vazgeçilmez bir yoludur.

 

7. Daha az tartışmanızı sağlar 8Partnerinizi iyi tanıdığınızda, yatak odanızda bir sorun olduğunda hemen anlarsınız. Tartışmak, kavga etmek yerine oturun ve sorunları konuşarak halledin. Bu yolla etkileşim içerisinde bulunmak, yatak odanızın dışında da daha iyi iletişim kurmanıza yardımcı olur.

 

8. Yaratıcı olmanızı sağlar 9Sıklıkla yakınlaşmak, ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi karşınızdaki ile paylaşmak, beraberinde yaratıcılık konusunda özgür olabilmeyi getirir. Bu özgürlük, hiçbir pozisyonun ya da fantezinin reddedilmemesine olanak tanır ve rahatlık sağlar.

 

9. Baş başa dışarıda vakit geçirmeye kıyasla programlanması çok daha kolaydır 10Özellikle çocuklar varsa, gece dışarı çıkmak ya da baş başa tatil yapmak son derece güç olduğundan biraz romantizm yaşamanın en kolay yoludur.

 

10. Tek kelime: Orgazm 11Seksin en temel faydası: kişiye kendini inanılmaz hissettirir. Partnerinizin anın içerisinde kaybolmasını ve yüzündeki mükemmel memnuniyet ifadesini izlemek inanılmaz bir histir.

 

11. Özgüveninizi geliştirmenizi sağlar 12Partnerinizi cinsel açıdan etkileyebilmek, benzersiz bir mutluluğun ve yükselen özgüvenin habercisidir.

 

12. Ruh halinizin düzelmesini sağlar 13

Seks, ruh halinizi en etkili biçimde düzeltebilme kapasitesine sahip bir aktivitedir. Ve bu mutluluk, günün geri kalanında da etkisini sürdürür. Partnerinizin iş yerinde gülümsüyor olmasının sebebi olduğunuzu bilmek harika bir his, değil mi?