Hemen Şimdi Yeni Bir Yaşama “Merhaba” Deyin

Çevremizde tanıdığımız çoğu insan hayallerini değil korkularını yaşar.

Sizin korkularınız nedir? Nelerden korkarsınız?

Gerçekten yapmak istediğimiz hayallerimiz var ancak bunları neden yapamıyoruz? Bunu düşündünüz mü hiç. Çok istediğimiz bir şey olduğunda “Şanslıyım” , olmadığında ise “Şanssızım” deriz. Gerçekte olan nedir? Neden bazıları şanslı iken bazıları şanssız olur? Sorunun cevabı anlatacaklarım da gizli.

Hayat büyümek ile ilgilidir. Siz şu andan itibaren ya bulunduğunuz bölgenize geri dönersiniz ama orada büyüme yaşamazsınız. Ya da ilerleme niyeti ile yeni bir başlangıç yaparsınız. Karar sizin. Büyümek istemiyorsanız anlatacaklarımı dinlemenize gerek yok. Şu an hemen bölgenize geri dönebilirsiniz. İlerlemek isteyenler yeni bir dünyanın kapılarını sonuna kadar aralamak için benimle gelebilir.

Net Olun;

Öncelikle yapmanız gereken şey gerçekten ne istediğinize karar vermektir. Bu kararı verirken “NET”  olmalısınız.  Karar verdikten sonra, yapmak istediğiniz şey ile ilgili olarak korkularınızla yüzleşmeli siniz. Çünkü hiçbir zaman korkusuz bir evrende var olmayacaksınız. Korkularınızın duygularınızı felç etmesine asla izin vermeyin. Korkularınız ile yüzleşin, en iyi hesaplaşma kabul edip yüzleşmektir. Ancak kabul ederseniz yüzleşebilirsiniz ve böylelikle korkularınızı geride bırakıp yolunuza devam edebilirsiniz. Korku size sahip olmasın. Yüzleşin ve geride bırakın, dönüp bakmayın tekrar geriye.

Bir defa yüzleşmeye başladınız mı daha dayanıklı olmaya başlarsınız. Bu dayanıklılık sizi rahatlatır ve gittikçe kendinize olan inancınız daha da güçlenir. Şimdi hemen size engel olan bütün korkuları bir kutuya kapatın. Bunu yapacak yetenek ve güce sahipsiniz.

Zamanı İyi Kullanın;

Unutmayın ki zaman bir hazine. Yapmak istediklerinizi yapabilmek için zamanı iyi kullanın. Sizin enerjinizi yok eden, size yapamazsın, başaramazsın diyen herkesi çıkarın hayatınızdan. Onları inandırmak ve ikna etmek için harcayacağınız zamanı, kendi planlarınızı hayata geçirmek için harcayın. Unutmayın ki bu hayat sizin ve başkalarının sizin yapacağınız şeyi tasdik etmesine takdir etmesine ihtiyacınız yok. Bu tür beklentiler içerisine girmeyin. Çevrenizin ister aile ister arkadaş olsun kararlarınızı etkilemesine ya da sizin adınıza kararlar vermesine asla izin vermeyin. Başkalarının kararı sizin kaderiniz olmasın. Bu çok büyük mutsuzluklara sebep olur.

Evren bir aynadır. Siz evrene ne verirseniz onu alırsınız. Olumsuz düşünürseniz olumsuz, olumlu düşünürseniz olumluyu alırsınız. Sabahları güne başlarken “hasta olacağım galiba” yerine “ben çok sağlıklıyım” deyin. Sizin olumsuzu konuşmanız evrene olumsuzu istiyorum olarak gider ve ayna size olumsuzu gönderir. Akşam olmadan hasta olmuş olursunuz.

İnanın;

Eğer yapmak istediğiniz şeye gerçekten inanırsanız elde etmemeniz için hiçbir sebep yok. Nasıl olacağını düşünmeyin. İstediğiniz şeyi size ulaştırmak evrenin işi. Siz sadece NET olun ZAMANI İYİ KULLANIN ve İNANIN. Evren memnuniyetle kabul edip size istediklerinizi sunacaktır. Bu çekim yasasıdır. İstediklerinizi kendinize çekersiniz. Yeter ki inanın.

Kendiniz ile konuşarak motive edin. Kendinize odaklanın ve kendinize güvenin. Enerji seviyenizi yükseltin. Evren enerjinizi anlar.

Hayatınızı kendinizi geliştirecek şeylerle doldurun. Öğrenmeye açık olun. Çok okuyun. Böylece kendinizdeki yetenekleri görmeye ve keşfetmeye başlayacaksınız. Kendinizi sakın küçümsemeyin. İstediğiniz ve inandığınız takdirde başaramayacağınız hiçbir şey yok.

Başarısızlığın sırrı herkesi mutlu etmeye çalışmaktır, korkuların nedeni ise ya mutlu edemezsem dir. Başkalarını mutlu etmeye çalışmayın alacağınız kararlar ve atacağınız adımlar sizin hayatınızı ilgilendiren sizin hayalleriniz. Başkalarının hayalleri sizin hayatınız olamaz.

Hayallerinizin peşinden gidin. Çünkü siz bunu hak ediyorsunuz.

Siz değerlisiniz. Sizin içinizde sonsuz enerji var ve bu enerjiyi evrene yolladığınızda evren size asla hayır demeyecektir.