Geçmişten Günümüze İzlenmesi Gereken En İyi Macera Filmleri

Macera filmleri izlemek eğlendirici, keyifli ve sürükleyicidir. Bizler de öyle olduğunu düşünerek macera filmlerinin en iyilerini sizler için derledik:

Kill Billthumbnail_poster_color-Kill_Bill_1r2_Approved_640x360_141890115674Eski bir kiralık katil olan "Gelin", aynı zamanda sevgilisi olan patronu Bill'i terkedip, başka biriyle evlenerek, nezih bir aile kurabileceği ve karnındaki çocuğa iyi bir annelik yapabileceği yeni bir hayata başlamıştır. Karanlık geçmişini geride bırakmak istemektedir.

Yedi Samuray4330090-seven+samurai+(1954)16. Yüzyılda iç savaş yaşayan Japonya'da, eşkıyaların hakmiyeti hüküm sürmektedir. Köylüleri haraca bağlamakta ve yaşamı onlar için katlanılmaz hale getirmektedir. Artık daha fazla dayanma gücü kalmayan köylüler, kasabaya inip kendileriniz koruyacak 4 tane samuray kiralamaya karar verirler.

Fitzcarraldofitzcarraldo_eventAnlamsız bir idealin peşinden gitmek üzerine bir epik. Filme adı veren Fıtzcarraldo adlı karakter Peru'nun uzak bir köşesinde yaşayan aşırı tutkulu, ama tutkuları pek para etmeyen anlamsız şeylere odaklanmış çılgın ve maceracı bir avrupalıdır. Pek çok girişimde bulunmus ama hepsi fiyaskoyla sonuçlanmıştır. Son olarak da tropik iklimde bir buzhane…

Geçmişi Olmayan Adam407902.jpg-rx_640_256-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxxMükemmel bir silahtı, mükemmel bir hedef oldu. Fırtınalı bir günde kendini Akdeniz'in ortasında bir balıkçı teknesinde bulan bir adam…Onun öldüğünü sanan ve üzerinde iki kurşun ve bir lazer cihazından başka birşey bulamayan insanlar…

 

Karayip Korsanları : Siyah İncinin Laneti1   ve 1

Hafif üçkağıtçı fakat bir o kadar da sevimli Kaptan JackSparrow' un ( Johny Deep) korsanlık yaşamı, düşmanı kurnaz Kaptan Barbossa'nın ( Geofrey Rush ) , gemisi Siyah İnci'yi çalmasıyla altüst olur. Bu da yetmezmiş gibi Kaptan Barbossa, Port Royal kasabasına saldırır ve belediye başkanının güzeller güzeli kızı Elizabeth 'i (KeiraKnightley) kaçırır.Kızı kurtarmak ve Siyah İnci'yi yeniden ele geçirmek için, çocukluk arkadaşı Will ( Orlando Bloom) ve Jack güçlerini birleştirirler. Will'in bilmediği ise lanetli bir hazinenin Barbossa'nın kaderini nasıl değiştirdiği ve onun mürettabatını nasıl sonsuza kadar ölümsüz olarak yaşamaya mahkum ettiğidir.

Harry Potter Ve Ölüm YadigarlarıHarry-Potter-2

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2, Harry Potter film serisinin son macerası ve merakla beklenen son filmin ikinci bölümüdür. Destansı finalde, iyi ile kötünün mücadelesi büyücülük dünyasını büyük bir savaşın içine sokmuştur. Tehdit hiçbir zaman bu kadar büyük olmamıştır ve artık hiçbir yer güvenli değildir. Bu arada Lord Voldemort ile son karşılaşmasına gittikçe yaklaşan Harry Potter'in en büyük fedakarlığı yapması gerekecektir herşey burada sona erecektir.

Cast Away  (Yeni Hayat)wallpapers-cinema-cast_away-cast_away-3

Chuck Noland, filmde hem kişisel hayatını hem de iş hayatını saatin tik-taklarına göre yaşayan Bir FedEx sistem mühendisini canlandırıyor. Hırslı kişiliği yüzünden her şeyini kariyerine adamış olan Noland güçlerini, maksimum kontrol sayesinde maksimum başarıyı getirecek şekilde önceden planlayarak yaşamaktadır. İşinde herşeyi halledebilen Chuck özel hayatında aynı şekilde başarılı değildir çünkü işiyle ilgili sorumlulukları, uzun zamandır birlikte olduğu sevgilisi Kelly'ye çok az zaman ayırmasına neden olmaktadır. Filmde Kelly yi yine bir oscar sahibi Hellen Hunt canlandırıyor.

Big Fish  ( Büyük Balık )big-fish

Başrollerinde Ewan McGregor ve Marion Cottilard' ın oynadığı filmde William, babası amansız bir hastalık nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için evine geri döner.Babasını yakından tanımak için,renkli bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar.Babasının gençliğinde gezgin bir satıcıyken yaşadıkları bir bulmacanın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını en masalsı yönüyle zaferleri ve zaaflarıyla ortaya çıkacaktır.

Indiana Jones Kutsal Hazine AvcılarıIndiana-Jones-Kutsal-Hazine-Avcıları-1981Klasikleşmiş macera filmlerinin vazgeçilmezi Indiana Jones serisinin 1981 yılında çekilmiş ilk filminde Arkeolog Dr.Indiana Jones '10 Emirin sırrını çözecek olan ' Ark Of the Conenant' bulmak için yola çıkar. Nazi Almanyasını yöneten Hitler de bu Ark'ın peşindedir. Indiana ve Alman Ajanlarının karşılaşacağı bu macera Nepal den Kahire'ye kadar uzanacaktır.

Kurtlarla Danskurt2Başrollerinde Kevin Kostner'in oynadığı filmde Teğmen Dunbar, Amerikan iç savaşından sonra güney Dakota'daki sınır karakoluna atanır. Sürekli  sınır  karakoluna gelen bir kurt ile arkadaş olur. Bu kurtla oyunlar oynarken onu Sioux kabilesinden yerliler görür ve ona kurtlarla dans eden adam adını takarlar. Dunbar'ın bu kabileyle tanışması sonucu politik fikirleri değişmeye başlar. Zaman içinde bu barışçıl kızılderilileri daha da yakından tanıyarak dostluklarını ilerletir.

 

Batman Begins  ( Batman Başlıyor )Batman_Begins_poster6

Ailesinin öldürülmesinin ardından bir servetin sahibi olsa da, büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Buruce Wayne ( Chiristian Bale ) adaletsizlikle savaşmanın yollarını bulmak,ve güçsüzleri korkuya boğanlara gözdağı vermek amacıyla dünyayı dolaşır. Wayne bir süre sonra Gotham'a dönerek, diğer kimliğini ortaya çıkarır : gücünü, aklını ve yüksek teknoloji ürünü araçlarını, şehri tehdit eden kötü güçlere karşı kullanır.

Oyun (The Game)gameBaşrolünde Michael Douglas ve Sean Pean 'ın oynadığı filmde Nicholas Van Orton hem iş hem de özel hayatında kontrolü elinde tutmaya alışkın, zeki, başarılı bir işadamıdır.Bu düzenli hayatı, Kardeşi Conrad 'ın ona verdiği alışıldığın dışındaki yaşgünü hediyesi ile köklü değişikliklere uğrayacaktır. Artık bir ölüm kalım savaşı başlamıştır.

Indiana Jones : Son MaceraIndiana-Jones-and-the-Last-Crusade-1989Indiana Jones (Harrison Ford ) bu sefer Hz. İsa'nın kutsal çanağını araştırırken kaybolan babası Henry Jones'u (Sean Connery) arıyor. Aynı çanağın peşine Naziler de düştüğünden Indiana Jones bir süre sonra babasının Naziler tarafından kaçırıldığını anlıyor. Böylece izleri ve ipuçlarını takip eden Indiana babasının yerini buluyor ama kendisi de  yakalanınca Naziler hesabına kutsal çanağı baba oğul aramaya başlıyorlar. Ancak bulunan kutsal çanak kimseye pek hayırlı gelmeyecektir…

Geleceğe Dönüş ( Back To Do Future )

https://www.youtube.com/watch?v=qvsgGtivCgs

1985 yapımı macera-bilimkurgu filmidir.Robert Zemeckisin yönetmenliğini yaptığı filmde, Steven Spielberg yürütücü yapımcılık yapmıştır. Başrollerinde Michael J. Fox'un Marty McFly, Christopher Lloyd'un Emmett Brown olarak yer aldığı filmde, Crispin Glover, Lea Thompson ve Thomas F. Wilson da yan rollerdedir. Geleceğe Dönüş'te, bir delikanlının kazara 1985 yılından 1955 yılına gitmesi konu edilir. Lisede okuyan anne ve babası ile tanışan genç, yanlışlıkla annesinin romantik ilgisini çeker. Anne ve babasının aşık olmasını engellediği için hatasını telafi edip, 1985 yılına geri dönmek zorundadır.