Ferzan Özpetek’in Son Filmi “İstanbul Kırmızısı”nın Yeni Fragmanı

Oyuncu kadrosunda Tuba Büyüküstün, Halit Ergenç, Mehmet Günsür, Nejat İşler ve Zerrin Tekindor gibi isimlerin yer aldığı, Ferzan Özpetek’in son filmi İstanbul Kırmızısı’ndan yeni fragman yayınlandı.

1

Kendisini Hamam, Karşı Pencere ve Serseri Mayınlar gibi başarılı filmlerle tanıdığımız, son olarak 2014 yapımı Allacciate le cinture (Kemerlerinizi Bağlayın)’la karşımıza çıkan Ferzan Özpetek, 3 yıllık aranın ardından beyazperdeye geri dönmeye hazırlanıyor.

ferzan-ozpetekin-istanbul-kirmizisi-setinden-ilk-fotograflar-35787-1262016125558

Ferzan Özpetek’in doğup büyüdüğü şehir olan İstanbul’u kendi gözünden anlattığı, ülkemizde 2014 yılında yayımlanan aynı adlı romanından beyazperdeye uyarladığı film, bu yönüyle oldukça dikkat çekici. Projenin bir diğer dikkat çekici tarafı ise geniş ve yetkin olarak nitelendirebileceğimiz oyuncu kadrosu. Filmin başrollerinde yer alan Tuba Büyüküstün, Halit Ergenç, Mehmet Günsür ve Nejat İşler‘e Zerrin Tekindor, Serra Yılmaz, Reha Özcan, Ayten Gökçer, İpek Bilgin, Selim Bayraktar, Şerif Sezer ve Rıza Kocaoğlu gibi isimler eşlik ediyor.

2

Ferzan Özpetek’in Son Filmi İstanbul Kırmızısı 3 Mart’ta Vizyonda Olacak

Merakla beklenen filmin konusu ise şöyle:

Uzun yıllar yurt dışında yaşayan yazar-editör Orhan Şahin ünlü yönetmen Deniz Soysal’ın ilk kitabı üzerinde çalışmak için İstanbul’a gelir. Deniz zenginliğinin son demlerindeki ailesiyle birlikte bir yalıda yaşamaktadır. Orhan daha ilk günden Deniz’in karmaşık ilişkileri, esrarengiz arkadaşları ve aile bireylerinin ortasında bulur kendini. Yıllar sonra döndüğü İstanbul’u yepyeni gözlerle keşfederken, unuttuğu duyguları yeniden yaşamaya başlayacaktır.

Çekimleri 2016’nın Nisan ve Haziran ayları arasında İstanbul’da gerçekleştirilen İstanbul Kırmızısı’nın vizyon tarihi 3 Mart.