Evinize Bir Orman Havası Katacak Eşsiz Halılar

Alexandra Kehayoglou Arjantin'in ilk halıcı ailesinde doğmuş. 34 yaşındaki sanatçı 2008 yılında henüz sanat okuldayken orman ve doğa temalı halı tasarımları yapmaya başlamış. Buenos Aires're bulunan aileye ait fabrikada üretimlerini gerçekleştiren sanatçı, bir halı üzerinde yaklaşık iki ay zaman harcıyor.

Kehayoglou, "Halıcı bir ailenin çocuğu olarak, halılar içerisinde büyüdüm. Aldığım sanat eğitimi sonucunda da hayatımın bir parçası olan halıya ne aktarabilirim diye düşündüm ve ortaya bunlar çıktı. Yarattığım ortamlar, ülkemdeki coğrafyayı da yansıtıyor. Bazıları da sonsuzluk hissi veriyor" diyor.

Daha fazla bilgi için: alexkeha.com | elespartano.com | Instagram | Artsy | (h/t: thisiscolossalinstagram)

wool-carpet-forest-moss-alexandra-kehayoglou-38 wool-carpet-forest-moss-alexandra-kehayoglou-39 wool-carpet-forest-moss-alexandra-kehayoglou-9 wool-carpet-forest-moss-alexandra-kehayoglou-20 wool-carpet-forest-moss-alexandra-kehayoglou-7 wool-carpet-forest-moss-alexandra-kehayoglou-29 wool-carpet-forest-moss-alexandra-kehayoglou-41 wool-carpet-forest-moss-alexandra-kehayoglou-34 wool-carpet-forest-moss-alexandra-kehayoglou-1