Erkek Makyaj Artisti Manny Gutierrez’e Babasından Tam Destek

Kim demiş, güzellik ve makyaj blogger’lığının sadece kadınlar için olduğunu… Bir erkek, makyaj ve güzellik üzerine blogger olursa nasıl olur? Bu Manny Gutierrez. O bir ‘makeup artist’. Yani Gutierrez, makyaj sanatçısıyım diyor. Youtube’daki kanalında 656 binden fazla abonesi var.California’lı olan Manny Gutierrez, bir video blogger. Youtube’daki kanalından makyaj ve güzellik üzerine ipuçları veriyor, tavsiyelerde bulunuyor.Kadın blogger’ların makyajı kendi yüzlerine uygulayarak anlattıkları gibi erkek olmasına aldırmadan, o da makyajı kendi yüzünde uyguluyor.  

1Ancak bu duruma muhafazakar kesimlerden tepkiler doğmaya başladı. Muhafazakar blogger Matt Walsh ise bu konuyla ilgili, “Babalara sesleniyorum!” demiş ve “Oğullarımıza gerçek bir erkek olmayı öğretmezsek nasıl bilecekler ki?” diye sormuştu. Blogger’a göre Gutierrez’in eşcinselliği içinde bulunduğu toplumun yönlendirmesinin sonucuydu. Toplum, çocukların kafasını karıştırıyordu!

2
3
Manny Gutierrez bu tepkiye ise son derece şık bir tepkiyle geri döndü. “Babam benim için çalışıyor ve benimle gurur duyuyor” diye tweet atan Manny’nin babası da suskun kalmadı.

4
Dokunaklı bir mektup yazarak, oğluyla ne kadar gurur duyduğunu anlattı.5
“Mr. Walsh’ın yazdıklarını yeni gördüm. Yazısında iletişim bilgileri bulunmadığı için çok şanslı. Bu yazdıklarımı kendi platformlarında yayınlamanı istyorum oğlum. Mr. Walsh, ben Manny’nin babasıyım. Öncelikle her zaman oğlumun yanına olduğumu ve gelecekte de olmaya devam edeceğimi söylemek istiyorum. Oğlumun başarılarıyla gurur duyan sadece ben değilim ama onunla sadece o olduğu için en çok gurur duyan kişi benim. Biliyorum ki sözleriniz LGBT çevresinden kimseyi tanımamanızdan kaynaklanıyor. Tanısaydınız onların bu gezegende bizlerle beraber yürüyen en gerçek ve en iyi kalpli kişiler olduğunu fark ederdiniz. İlerleyen günlerde hareketlerinizi ve kelimelerinizi daha akıllıca seçmenizi diliyorum. Nasıl ki siz aileniz için her şeyi yaparsanız ben de kendi ailem için her şeyi yaparım. İyi günler beyefendi.”

6

Babasının yazdıklarını Manny Gutierrez Twitter hesabından paylaştı.7