Erkek Çocuk Yetiştirme Hakkında Bilinmesi Gereken 7 Önemli Madde

Erkek çocuklar, kız çocuklara göre oldukça farklıdırlar. Her çocuk aynı temel sevgi ve alakaya ihtiyaç duysa da kızların ve erkeklerin ilgi duydukları konular farklılık gösterir.

1

 

1. Riskli davranışlara meyillidirler: Bir oğlunuz olduğunda ilk öğreneceğiniz şeylerden biri onun riskli davranışlara eğilimi olduğudur. Sınırlarını zorlamayı severler. Düşmeden önce kenara ne kadar yaklaşabilceklerini görmek isterler. Tabii tüm bu davranış şekilleri annelerinin sinir krizi geçirmelerine neden olabilir. Sıyrıklar ve morluklar hatta bazen kırıklara bile hazır olmalısınız.2

2. Çok fazla kelimeye ihtiyaç duymazlar: Erkek çocuklar çok konuşmaya ya da kendileriyle çok konuşulmasına ihtiyaç duymazlar. Çoğu erkek çocuğu kelimeleri kullanmak yerine sesler çıkarmayı tercih eder, örneğin araba, tren itfaiye ve ambulans sesleri. Elbette oğlunuzla konuşabilirsiniz ama bundan kızlar kadar hoşlanacağını sanmayın.

33. Kirlenmeyi severler: Bu durum erkek çocuk annelerinin çabucak öğrendiği bir diğer şeydir. Onlar kirlenmeyi severler! Saatlerce çamurun içinden çıkmayabilirler. Belki sadece dışarı çıktığında giymesi için kıyafetler ayırabilir, böylece sizin çığlıklar atarak zevkle aldığınız kıyafetlerin parçalanıp kirlendiğini görmezsiniz.

44. Açık havayı severler : Erkekler açık havayı ve açık havada oynanabilecek her türlü oyunu severler. Yaşları ilerledikçe sadece arkadaşlarıyla konuşurken bile açık havada olmayı tercih ederler.