Ergür Altan’ın Derviş’in Kavalı ve Felsefe Dersleri İsimli Öykü Kitabı Yayınlandı

Sayfamızda öykülerine yer verdiğimiz Ergür Altan`ın “Derviş`in Kavalı ve Felsefe Dersleri” isimli öykü kitabı Kerasus Kitap`tan yayınlandı.

Kitabın arka kapak tanıtımından bir bölüm;

“Bir balık mı yaşamımız kuş olmaya hüküm giymiş?” dedi. Torunlarımızı düşündüm yine. Onların her muzır sorusuna, aynı muzırlıkta cevap verişimi. “Kuş olamayacağını anlayınca uçanbalık olmuş bir yaşamımız var belki de” dedim. (Derviş’in Kavalı ve Felsefe Dersleri)

“Bir kadın niye saklanır odalar içinde bayım? Bir kadın, yıkadığı çamaşırları ipe asarken, sütyenlerini niye saklar bir erkek gömleğinin ardına?” (Uyumsuz Kadınları İncitmeyiniz)

“Bu dünyanın çözülebilecek bir sırrı yok, herkes kendi sırrını çözmeli. Ben kendi sırrımı çözdüm ve âşık oldum. On yedi yaşında âşık oldum ilk kez ve ud calıp besteler yapmaya başladım on yedi yaşından itibaren. Sonra çoğullaştı aşklarım, çocuklaştı; çocuklara, kedilere, yeryüzüne ve doğaya bütünlendi. (Naira’nın Aşk Şarkıları)

“On ikinci doğum günümde, 150 bin liralık bir arabanın altına girdim elimde İngiliz anahtarıyla. Bir kedi sokuldu yanıma o anda ve bana bir çırpıda öğretiverdi arabaların altında durulacak açıyı ve çekilecek acıyı.” (Baran`ın Yağmurları)

“Kitaplar gibi kokmaktır özgürlük; otlardan sevgi büyüleri yapmak ve toprağa karıştığımda bir gün, Tabiat Ana’nın beni şefkatle anmasıdır.” (Böyle Buyurdu Muhammet)

Ergür Altan`ın kitabını İstanbul, Ankara ve İzmir`deki Remzi Kitabevleri`nden, Ankara ve Eskişehir`deki Dost Kitabevleri`nden, Antalya`daki Kitapkurdu Sahaf`tan, Kitapyurdu, Babil Kitap ve online kitap satışı yapan kitap sitelerinden edinebilir ya da bulunduğunuz şehirdeki itapçılara sipariş verebilirsiniz.

Dayanışma ile…