Dünyanın En İlginç Guinness Rekorlarından Seçmeler

Guinness Rekorlar Kitabında yerini almış en ilginç rekorlardan bir derleme.

 

Piercing Rekoru Kıran Kadın1

Brezilyalı Elaine Davidson rekorlar kitabına girebilmek için vücuduna tam 1903 tane piercing yaptırdı. Genç kadın bu haliyle büyücü görünümüne bürünmekle kalmadı, serçe parmağının girebileceği genişlikte diline delik açtırdı.

 

Göz Kapaklarıyla Araba Çeken Adam2

26 Eylül 2006 tarihinde Çinli  Dong Changseng 1.5 ton ağırlığındaki bir aracı sadece alt göz kapaklarına yerleştirilmişl özel bir kanca sistemiyle 1 cm çekmeyi başardı.Dong bu rekora  'Chi-kong2 adı verilen özel bir antrenman ile hazırlandı.

 

Dünyanın En Büyük Göğsü3

Maxi Sonds'un farkı ise göğüslerinden geliyor. 2005 yılında 153.67 cm göğüs ölçüsünde olan Sounds'un göğüslerinde bugün 100 cm3 sıvı ve ve 2000 cm3 kancalı implantlar var.

 

Dünyanın En Uzun Adamı Sultan Kösemdunyanin-en-uzun-adami-sultan-kosenMardin'li Sultan Köse 2 metre 47 cm boyuyla en uzun adamı olarak Guinnes rekorlar kitabına yazdırdı.

Dünyanın En Uzun Tırnağı7

1979'dan bu yana tırnaklarını kesmeyen Le Redmond (ABD) tırnaklarının 8.85 m'ye uzaması için büyük özen gösteri ve onları itina ile manikürledi.

 

Dünyanın En İnce Belli Kadınıdunyanin-en-ince-belli-kadini1.72 boyundaki Cathie Jung 38.1 ölçülerindeki beliyle kitaptaki yerini aldı.

 

 

Dünyanın En Esnek Derili Adamıdunyanin-en-esnek-derili-adami

İngiliz Gary Strech rekorlar kitabına girebilmek için ilginç bir yol buldu. Boynundaki deriyi mümkün olduğunca cok öne doğru çekerek rekor kırdı.

 

Kürekle Dünya Turlayan Adamkurekle-dunya-turu

Kas gücüyle devri alem sloganıyla kürekle Atlas okyanusu'na açılan Erden Eruç kürekle 312 gün denizde kalarak "tek başına denizde en uzun süre kalan kürekçi" ünvanı aldı.

 

Gözünden Süt Fışkırtan Adamgozunden-sut-fiskirtan-adam-ilker-yilmaz

İlker Yılmaz  1 Eylül 2004 'te gözünden 279.5 cm uzağa süt fışkırttı. İstanbul'da gerçekleştirilen rekor denemesinde Yılmaz yeni bir rekorun sahibi oldu.

 

Dünyanın En Uzun BıyığıINDIAN VILLAGER DISPLAYS HIS MOUSTACHE IN AHMEDABADBademsinh Yuvansinh 22 yıl bıyığını kesmedi ve sürekli bakım yaptı.3.81 metre bıyıklarıyla dünya rekorunu kırdı.

 

Vücuduna İğne Batıran Adamvucuduna-igne-batiran-adamKanadalı genç adam Guinnes rekorlar kitabına girmek için ilginç bir yöntem buldu. Bir saat içinde vücuduna 1000 tane iğne batırarak kaktüs adam olma rekorunu kırdı.

 

Dünyanın En Uzun Bacaklı Kadınıdunyanin-en-uzun-bacakli-kadiniİspanya Torremolinos'ta  Swetlana Panklotova'nın Bacakları 132 cm olarak ölçüldü. Bu ayrıcalıklı hediye onu ucaklarda ,arabalarda zor duruma düşürse de ' Uzun Bacaklı Kraliçe' ünvanını aldı.

 

En Çok Estetik Yaptıran Kadınen-cok-estetik-yaptiran-kadin

Dünyanın en çok estetik yaptırma rekoru 50 estetik ameliyatla Amerika'lı Ciny Jackson'un.Tedavilerine 100 bin dolardan fazla para harcayan Jackson'un burun estetiği, yüz kaldırma, göğüs operasyonu, çene törpülemesi, dolgu ,yağ aldırma , kalıcı makyaj gibi bir çok operasyon yaptırmış.

 

Baş Aşağı Durma Rekorubas-asagi-durma-rekoruAmerika'lı sihirbaz David Blaine, ABD'nin New York kentinde bulunan Central Parkta yaptığı 60 saat baş aşağı asılı durma rekor denemesini başarıyla tamamladı.

 

İskambil Kağıtlarından Ev Yapma Rekoruiskambil-kagitlarindan-ev-yapma-rekoru

Dünyada Cardstacker olarak tanınan Bryan Berg ABD'de oyun  kartlarından dünyanın en büyük evini yaparak Guinnes rekorlar kitabına girdi. Bryan Berg bu eser için 44 gün uğraşarak toplam 218 bin 792 kart kullandı.

 

Mayolu Güzeller Geçidimayolu-guzeller-gecidiAvustralya'nın Sidney kentinde  değişik bir rekor denemesine imza atıldı. 200'den fazla kadın dünyanın en geniş katılımlı mayolu geçiş töreniyle Guinnes rekorlar kitabına girdiler.

 

Buz İçinde En Uzun Süre Kalma Oyunubuz-icinde-en-uzun-sure-kalma-rekoruİsrailli sihirbaz Hezi Dean, Tel Aviv'de kurulan özel bir platformda bulunan 8 tonluk buz kalıplarının içinde tam 64 saat geçirerek büyük bir rekora imza attı.

 

Dünyanın En Büyük Salatasıdunyanin-en-buyuk-salatasi

İspanyol aşçılar dünyanın en büyük salatasını hazırladılar.Rekor kırmak için 6500 kiloluk salata yapıldı.

Buz Altında Yüzme Rekorubuz-altinda-yuzme-rekoru

Macaristan'ın Mezoköveds Gölü'ndeki rekor denemesi başarıyla sonuçlandı. Macaristan'da adı 'Demir Adam' olarak bilinen itfaiye eri Lazio Bajsa  Gölün 12 cm kalınlıktaki buz tutmuş tabakasının altından 24 metre yüzerek yeni bir rekora imza attı

Dünyanın En Büyük Havuzudunyanin-en-buyuk-havuzu

Dünyanın en büyük havuzu Şili'de bulunuyor. Bu havuz yaklaşık 914 metre uzunluğunda 8 hektarlık bir alanı kaplıyor.

Dünyanın En Küçük Köpeğidunyanin-en-kucuk-kopegi

ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan Frankie sadece 15 cm uzunlukta. Dünyanın en küçük köpeği olarak Guinnes rekorlar kitabına girmiş.

Kılıç Yutma Rekorukilic-yutma-rekoru

Sahnede  'Uzay Kovboyu' ismini kullanan Hultgren 2008 de kırdığı rekoru geliştirerek Sidney'de yaptığı gösteride herbiri 72 cm uzunluğundaki 18 kılıcı aynı anda yuttu.

Dünyanın En Uzun Köpeğidunyanin-en-uzun-kopegiBurnundan kuyruk ucuna kadar boyu 2.32 cm olan bu köpek dünyanın en uzun köpeği oldu.

Akrebi Ağzında Tutma Rekoruakrebi-agzinda-tutma-rekoru2006 ağustosunda 17.78 cm'lik akrebi  18 saniye boyunca ağzında tutarak yeni bir rekora imza attı.

Beton Blok Kırma Rekorubeton-blok-kirma-rekoru20 ocak 2007 tarihinde Norveçli Narve Learet tek bir vuruşla 21 beton bloğu kırarak rekor kırdı.

Ateş Üstünde Yürüme Rekoruates-ustunde-yurume-rekoru2006 'da Çin'de yapılan bu denemede İngiliz Scott Bell sıcaklığı 655-671 derece arasında değişen ateşli yolda yürüyerek rekora imza attı.

En Uzun Burun Rekoruen-uzun-burun-rekoruDünyanın en uzun burunlu olma rekoru 2005'ten beri Artvinli Mehmet Özyürek'e ait. özyürek'in burnu 8.8 cm , genişliği ise 9cm

Dünyanın En Uzun Saçıdunyanin-en-uzun-saciXie Quping'in saçları 2004 te ölçüldüğünde 5 metre 62 cm idi.1973 ten beri saçlarını uzatıyor.