Dünyanın Köpekler İçin Olan İlk Sergisi: Play More

Eğer sanatın sadece insanlar için olduğunu düşünüyorsanız, size bir haberimiz var. Geçtiğimiz Cuma, İngiliz sanatçı Dominic Wilcox, “Play More”, yani “Daha Fazla Oyna” adıyla köpekler için dünyada bir ilk olan bu sergiyi açtı.

2011 yılında İngiltere’de kurulmuş olan “More Than” adlı tüketici finansman şirketinin, müşterileri için hayata geçirdiği #PlayMore adlı kampanyanın bir ayağı olan bu sergi, köpek dostları olanları, onlarla oynayarak daha fazla zaman geçirmeye teşvik ediyor.

Wilcox, “Köpeklerin insan dilini konuşamıyor oluşu, bizlerle aynı duyguları hissetmeyecekleri ya da yeni ve değişik şeyleri görüp tecrübe ettiklerinde eğlenmeyecekleri anlamına gelmiyor” diyor. Ayrıca, “İnsanların ziyaret etmesi için birçok sanat galerisi olduğuna göre, sadece köpekler için bir sergi açmanın tam zamanı olduğunu düşündüm” diye de ekliyor.
Play More adlı sergi, geçtiğimiz hafta Londra’da sadece 2 gün sürdü. Sergi, bu dört ayaklı, sevimli tüy yumaklarının hem fiziksel hem de zihinsel ilgisini çekmeye yardımcı olan interaktif sistematiğiyle ilgi çekiyor. Mama kasesi şeklindeki top havuzundan açık camlı araba simülatörüne, bu sergi bir köpek için gidilebilecek en güzel yerlerden.

Yazının orjinali : Gaia dergi

Sergiden birkaç fotoğrafı sizler için derledik.

kopekler-icin-resim-sergisi-1-

Geçtiğimiz hafta Dominic Wilcox, dünyanın köpekler için olan ilk sergisini açtı.

 

kopekler-icin-resim-sergisi-2-

Sergi, köpeklerin görsel spektrumlarına hitap eden tabloları ile ilgi çekiyor. Ayrıca bu tablolar duvarlara köpeklerin göz seviyesi dikkate alınarak asılmış.

 

kopekler-icin-resim-sergisi-3-

Köpek maması şeklindeki bin topla dolu bu havuz

 

kopekler-icin-resim-sergisi-5-

Etrafta dolanan bir frizbi simülasyonu yaratan bu ekran,

 

kopekler-icin-resim-sergisi-6-

Bir mama kabından diğerine su fışkırtan bu fıskiyeler,

 

kopekler-icin-resim-sergisi-7-

Ve penceresi açık olan araba simülatörü…