Dünyanın En Üzgün Fili Hanako 60 Yıl Yalnız Yaşadığı Kafesinde Öldü

Hanako, dünyanın en üzgün fili, öldü.980x

Hanako 60 yıldan uzun bir süre Tokyo'daki Inokashira Hayvanat Bahçesinde yapayalnız bir şekilde bir kafeste yaşadı. Yaşadığı yerde ne ağaç, ne de başka bir canlı vardı. Hatta Hanako neredeyse başka bir fil göremeden öldü. 980x (1)

Hanako'dan dünya kamuoyu geçen yıl hayvanat bahçesini ziyaret eden bir ziyaretçi sayesinde haberdar oldu. Turist Ulara Nakagawa "Orada öylece hareket etmeden dikiliyordu, sanki ölü gibiydi" diyor.980x (3)

Görüntülerde göreceğiniz üzere Hanako içinde bulunduğu psikolojik durumu gösteriyor.

Tüm tepkilere rağmen hayvanat bahçesi yetkilileri Hanako'nun durumunun gayet iyi olduğunu ve sağlıklı ve mutlu olduğunu iddia etti ve yaşam koşullarını iyileştirmek için hiç bir şey yapmadı. Gerçi herşey için çok geçti. Hanako kısa bir süre sonra hayatını kaybetti.8.yasli_.fil_.hanako.Öldüğünde 69 yaşındaydı. Filler sosyal hayvanlar olarak bilinir ve yaşamlarını diğer fillerle birlikte doğal ortamlarında sürdürmeleri gerekir. Hanako ise II. Dünya Savaşı sonrasında henüz iki yaşındayken Tayland'dan bu hayvanat bahçesine getirilmiş ve ölene kadar aynı yerde yapayalnız yaşamış.980x (2)

Sonuç olarak insanoğlunun gazabından kurtulamayarak yapayalnız ve üzgün bir şekilde öldü Hanako. Hayvanat bahçelerinin kapatılması için daha neyi bekliyoruz?

Huzur içinde uyu Hanako…