Dünyanın En Genç Ebeveynleri

Dünyanın en genç anne baba olma ünvanlarına sahip insanların ilginç hikayeleri.

 

Lina MEDINA : Lina Median’ın hikayesi 27 Eylül 1933 tarihinde, Peru’da, ufak bir kasabada doğmasıyla başladı. Daha henüz çok küçükken doktorlar Lina’nın karın bölgesinde bir tümör olduğundan şüpheliydi, ancak hastanede gerçek açığa çıktı. Çekilen röntegenler karnında gelişmekte olan bir iskelet yapısı gösteriyordu. Yedinci ayına hamileydi. Linda 5 yaşındayken, 7 ay ve 17 günlük ilk oğlu Gerardo’yu doğurdu. Doğumunda 2700 gram ile gayet sağlıklı ve normal bir gelişim gösteriyordu. Böylece Linda şimdiye dek var olan en genç anne olmuş oldu. Bunun üzerine Linda’dan doku tahlilleri alındı ve sonucunda Pubertas peracox hastalığı mağduru olduğu öğrenildi. 2 yaşındayken adet dönemleri geçirmeye başlamıştı ve bu sebepten cinsel organları tıpkı yetişkinlerdeki gibi gelişmişti.


Sean STEWART: Dünyanın en genç babası olma özelliği taşıyan 11 yaşındaki  Sean ,kapı komşuları 15 yaşındaki Emma ile bir ilişki yaşadı. Emma hamile kalıncaya dek, Sean’ın 11 yaşında olduğunu bilmiyordu ve Sean’ın olduğundan büyük göründüğünü ifade ediyordu. Çocuğu aldırmak isteyen ailelere rağmen, anne Emma, her şeye rağmen bebeğini doğurdu. April webster VE Nathan Fishbourne 14 yaşındaki İngiliz Çift, Eylül 2009'da birlikte olmaya başladı ve April Webster, Şubatta hamile olduğunu öğrendi. April'in annesi Mari (36), durumu öğrendiğinde kızına kürtaj önerse de April doğum yapmakta kararlıydı ve basına iyi bir anne olacağı açıklamaları yapıyordu.
 

https://www.youtube.com/watch?v=EJZPZk7JKHU

 

Alleshia GREGSON : Alleshia Gregson ilk çocuğunu 12 yaşında doğurdu. Annesi onun hamileliğine o kadar az ihtimal veriyordu ki, hamile olduğunu kızı banyoda doğum yaparken anladı. İlk çocuğundan sonra korunduğunu zanneden anne, ikinci çocuğuna hamile kaldı. İşin garip yanı ise, çocukların babasının dört ayrı kadından toplam 6 çocuğu olmasıydı.

 

Tia Davies & Jordan Williams: 29 yaşındaki Shem Davies, 14 yaşındaki kızının doğum yapmasıyla dede oldu. Kızı gibi ufak yaşta çocuk sahibi olan genç dede, kızının doğum haberini alması üzerine hastaneye gitti. Fakat hemşireler Shem’i genç bulup 14 yaşında bir kıza sahip olamayacağını düşünerek içeri almasa da durum açığa çıktı. İngiltere'nin en genç dedesi, kızı, damadı, eşi ve torunuyla hastanede hatıra fotoğrafı çektirdi sonra bir de açıklama yaptı, "kızım Tia 14 yaşında ama onunla gurur duyuyorum o çok iyi bir anne olacak" dedi.