Dünya Vücut Boyama Festivali 2016

The World Bodypainting Festival 2016 geçtiğimiz 1 Temmuz günü Avusturya’nın Poertschach kentinde düzenlendi. Türkçeye Dünya Vücut Boyama Festivali olarak çevirebileceğim The World Bodypainting Festival’i her yıl olduğu gibi bu yılda yine rengarenk görüntülere sahne olmuş. 

The World Bodypainting Festival 2016’nın görsellerine geçmeden önce festival hakkına  bir kaç bilgi vereyim; The World Bodypainting Festival kısaca WBF olarak biliniyor ve 1998’de beri her yıl düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Avusturya’nın Poertschach kenti ve bu kentin kıyısında yer aldığı  Wörthersee gölü festivalin düzenlendiği yer. Her yıl 45 farklı ulustan on binlerce katılımcı ile gerçekleştirilen festival oldukça popüler.

Bu yıl 16.’sı gerçekleştirilen festival kapsamında gösteriler, sovlar, yarışmalar ve konserler gibi bir çok etkinlik düzenleniyor. Katılımcılar için oldukça farklı ve bir o kadarda eğlenceli bir deneyim sunan The World Bodypainting Festival her geçen yıl hem popülaritesini hem de katılımcı sayısını arttırıyor! Katılımın ücretli olduğu festival hemen herkese hitap ediyor. Merak edenler için bu yılki katılım ücretleri 19€ ile 429€ arasında değişiyor. Fiyatlardan da anlaşılacağı üzere her bilet türünün festivalin farklı alanlarına erişimi var.

123478910

11

12