Drone Fotoğrafları ile Zengin ve Fakir Mahalleleri Ayıran Çizgiler

Cape Town'lı fotoğrafçı Johnny Miller tarafından gerçekleştirilen fotoğraf çalışması Güney Amerika'da insanların yaşam alanları arasındaki eşitsizliği gözler önüne seriyor. Miller, yer yüzünden bakınca bu farklar çok net ortaya çıkmadığından havadan fotoğraflamak istedim diyor.

Fotoğraflardan görüldüğü üzere, fakir mahalleler yeşilde, ağaçtan ve düzenden yoksunken tek bir yol ile ayrılan daha zengin mahallelerde yeşil ve düzenin korunmuşluğu göze batıyor. Miller ayrıca bu farkların insanların düşünce yapılarındaki farklara da yansıdığını belirtiyor.

Daha fazlası: unequalscenes.com | Facebook | Twitter (h/t: demilked)unequal-scenes-drone-photography-inequality-south-africa-johnny-miller-4 unequal-scenes-drone-photography-inequality-south-africa-johnny-miller-5 unequal-scenes-drone-photography-inequality-south-africa-johnny-miller-13 unequal-scenes-drone-photography-inequality-south-africa-johnny-miller-15 unequal-scenes-drone-photography-inequality-south-africa-johnny-miller-10 unequal-scenes-drone-photography-inequality-south-africa-johnny-miller-1 unequal-scenes-drone-photography-inequality-south-africa-johnny-miller-16 unequal-scenes-drone-photography-inequality-south-africa-johnny-miller-17 unequal-scenes-drone-photography-inequality-south-africa-johnny-miller-8 unequal-scenes-drone-photography-inequality-south-africa-johnny-miller-14 unequal-scenes-drone-photography-inequality-south-africa-johnny-miller-7