Çocukların Gerçek Ürünlere Dönüşen Çılgın Buluşları

İngiliz bir mucit ve tasarımcı olan Dominic Wilcox, kendisi gibi yeni buluşlara meraklı olan çocuklar için bir proje başlattı. Projenin adı "Inventors" yani "Mucitler". Bu proje ile çocukların buluşları ve fikirleri toplanacak, aralarından seçilenler ise gerçek bir ürün olarak üretilecekti. Katılan 450 çocuktan 60 tanesinin birbirinden çılgın fikirleri çok beğenildi ve yerel pazarın desteği ile hepsi birer ürün haline getirildi. 

İçinde diş macunu olan otomatik diş fırçası 
Evet, artık vay efendim sen macunu ortasından sıktın, ben dibinden sıktım derdine son. Henry, bu harika buluşuyla adeta yuvalara ateşler salan bu soruna çozüm bulmuş. Diş fırçasının içinde diş macunu var ve yine fırçanın üzerindeki bir butona basınca fırçaya diş macunu geliyor. 

Kutunun dibindeki cipsleri rahatça alma makinesi 
Elleriniz hafif tontiş, parmaklarınız da biraz tombulsa daha da zor olan bir şey Pringles kutusunun dibindekileri almak. Ama artık gözyaşlarımız diniyor, çünkü Georgia bu soruna kökten bir çözüm bulmuş. 

Sıcak yemekleri üflemenize gerek kalmadan, fanıyla soğutan çatal
Sıcak yemekleri üfleyerek yerken ciğeri solanlar için harika bir buluş. Ameliya yapmış. Sıcak yemeğinizden bu çatalla bir lokma alıyorsunuz; çatal, fanıyla lokmanızı soğutuyor ve diliniz yanmadan, rahat rahat yiyorsunuz! 

Tüm aile bireyleri bindiğinde çalışan scooter
Sen bindin, ben bindim kavgasına son! Artık tüm aile bireylerinin hep birlikte bineceği bir scooter var. Wendy'nin icadı. 

Dökülen yaprak toplayıcısı 
Uzun uzun kavaklara çok sevinen ama yaprakların dökülmesine çok üzülen Elsie, ağaçlara yerleştirilen bu aparatla dökülen yaprakları toplamak istemiş. Çünkü doğa ana düzensiz olmayı sevmez demiş bir de bıdık. 

"Arkamda ayı mı var?" gözlüğü! (Arkayı gösteren gözlük)
Alex insanların arkasını gösteren gözlük yapmış. Çocuğun arkasından artık ne dümenler döndüyse… Aferin Alex, bu devirde arkayı kollamak lazım. Bundan bir tane de biz alalım diyoruz. 

"Çak bi' beşlik canım baksana" makinesi
Birilerine beşlik vermek için can atıyorsunuz ama o an etrafınızda kimse yok diyelim, işte o anda Oliver'ın "çak bi beşlik" makinesi dünyanıza güneş gibi doğuyor. 

Bebek oyalama & uyutma makinası
İşte size bebeğinizi saat gibi duvara (?) asıp oyalayabileceğiniz, hatta uyutabileceğiniz harika bir buluş. Hemen "neden bebeği duvara asıyoz ya?" demeyin. Acayip işlevsel. Mesela yemek yaparken, ortalığı toplarken bebeğiniz ortalıkta gezinmez. Teşekkürler Morgant! 

Müthiş icatların devamı için buraya tıklayın.