Çirkin Olduğu İddiasıyla Barınağa Terk Edilen Köpek Picasso’nun Hüzünlü Hikayesi

Birini görünüşüne göre yargılamak, yanlış bulduğumuz ama hepimizin maalesef zaman zaman yaptığı bir şeydir. Hayvanları değerlendirirken de ne yazık ki aynı şey geçerli. Halbuki fiziksel özellikler bir hayvanın sadece tek bir tarafı ve asıl önemli olan onun kişiliği. Bu nedenle onların farklılıklarını kabul edip hepsine eşit ve sevgi dolu davranmamız gerektiğini hatırlatarak, sizi sözde çirkin olduğu için barınağa terk edilen, görebilene “dünyanın en güzel köpeği” Picasso ile tanıştırmak istedik.

1

Yüreği “çirkin” hayvan üreticisi, köpek Picasso’yu çirkin olduğu gerekçesiyle barınağa terk ediyor…
Fotoğrafta sağdaki köpek Picasso. Bir hayvan satıcısının yanında, yüzünde bir deformasyon ile doğuyor. Satıcı, hayvan sahiplenen insanların onları fiziksel özelliklerinin kusursuz olmasına dikkat ederek seçtiklerini düşündüğü için onu ve hemen sonrasında onun kardeşi Pablo’yu Oregon’daki bir köpek barınağına terk ediyor.2

Barınak, Picasso ve Pablo’yu kabul ederek kardeşlerin fotoğraflarını yayınlıyor ve onlara sahip arıyor
Her ne kadar barınağın hayvan kapasitesi o an dolu olsa da, yetkililer onları geri sokağa bırakmak konusunda tabii ki istekli olmuyor ve iki kardeşi kabul ediyor. Onları çok seviyor ve sevgiyle ilgileniyor, bir yandan da Facebook sayfalarından ikilinin fotoğraflarını paylaşıyor. Ayrıca, doğuştan gelen şekil bozukluğu dışında Picasso’nun sağlığının gayet yerinde olduğu da anlaşılıyor; yani iki kardeş de çok sağlıklı.

3
Picasso’yu sahiplenmek için hayvanseverlerden gelen başvurular değerlendiriliyor
Picasso ve Pablo şimdilik geçici yuvalarında çok mutlular ancak sahiplendirilerek gerçek, kalıcı bir aileye kavuşturulacaklar. Picasso’yu çirkin değil, çok tatlı ve güzel bulan, hem onu hem de kardeşini ilgiyle karşılayan hayvanseverlerden barınağa pek çok başvuru gönderildi. Başvurular değerlendiriliyor ve Picasso’nun diş ameliyatından sonra ikili barınağın uygun bulduğu bir aileye verilecek.

4

Picasso ve Pablo birkaç hafta içerisinde kalıcı bir eve kavuşacak
Picasso, kendisini görünüşüne göre yargılamayan birçok hayvanseverin sevgisiyle karşılaştı. O ve kardeşi, barınağın maskotu gibi oldu bile. Birbirlerinden ayrılmayacak ve yakında bir aileye sahip olacaklar.

5
Her canlı gibi Picasso da bir şansı hak ediyor!
Picasso sevgi dolu bir köpek ve onun çok sevildiği ve değer gördüğü bir aileye kardeşiyle beraber sahip olacak olmasına çok mutluyuz…

6

Umarız, hayvanları sadece fiziksel özellikleriyle değerlendiren insanlar bakış açılarını bir an önce değiştirirler.