Çin Zalimliği: Canlı Hayvanlardan Yapılan Anahtarlıklar

Çin, küçük plastik balonlarda mahsur kalmış kaplumbağa, balık, semender ve kurbağa gibi canlı hayvanların anahtarlıklarının yıllardır satışını yapıyor.

Küçük hayvanlar boncuk ve diğer süslemeler ile birlikte, parlak renkli bir sıvıda zar zor hareket ediyor. Su, hayvanlar birkaç gün canlı durabilsin diye sözde oksijen ve besin maddelerini içeriyor.canlı-hayvan-anahtarlıkları-2

qsPweG0l

Hayvan hakları savunucuları, hayvanları oksijenin yavaş yavaş tükendiği plastik küçük bir yerde kaçınılmaz ölüme terk eden bu zalim anahtarlık modasına tepki gösteriyorlar.canlı-hayvan-anahtarlıkları-3

640x364Küçük bir kaplumbağanın bu çıkışı olmayan küçük plastik yerden kaçmak için nasıl uğraştığını aşağıdaki videoda görüyoruz.

Ne yazık ki bu, hayvanların anormal modalara kurban gittiği ilk olay değil. Güney Amerika’da, canlı böcekler değerli taşlarla kaplanıp broş niyetine kullanılıyor. Bu yılın başında ise bir saat şirketi canlı karıncalarla kaplı bir saatini tanıttı. Ardından halkın tepkisini alınca bunun 1 Nisan şakası olduğunu söyledi.379072_262672397125986_1848356049_nAşağıdaki videoda, çaresiz küçük anahtarlık hayvanlarını izleyebilirsiniz.