Ben Bugün Öldüm: Kanser Hastası Duke’un Yaşadığı Son Gün

Duke, kanser olan bir köpek. Daha önce ön bacağında tespit edilen kanser sonucu tek bacağı ampüte edilmiş ama kanserden kurtulamamış. Tümör vücudun başka yerlerine de yayılmış ve ailesi üzülerek zor kararı almış. Duke uyutulacak.

Ama uyutulmadan önce de harika bir gün geçirecek. İşte Robyn Aroty tarafından fotoğraflanan, Duke’ün yaşadığı son gün.

Ben bugün öldüm. Duke.

Bugün bir sürü hamburger yedim, parti yaptık.download
Ve bol bol güldüm.download-1 Bir yandan da burayı ne kadar özleyeceğimi düşündüm.
download-2
Birbirimize şakalar yapıp durduk.download-3 Bazen de ciddiydik.download-4 Yan komşumuz olan ikiz arkadaşlarım da geldi. Hamburgerlerimden ikram etsem de hepsini benim yememi istediler, ben de onları kıramadım :)download-5 Kristen da beni görmeye geldi. O çok eğlenceli biri. Benim bakıcım ve kankam.download-6 Kristen’a neden arabaya bindiğimizi sordum, yürüyeceğimizi sanıyordum. “Yürüyüş yerine parkta suların içinde oynamaya ne dersin?” dedi. download-7 Yola koyulduk!download-8 Kristen seni özleyeceğimi biliyorsun di mi?download-9 Seni de özliycem.download-10 Ben gittikten sonra aileme göz kulak olacağına söz ver.download-11 Duydun di mi? Senden bi bunu istiyorum.download-12 Bugün epey ıslandık!download-13 Bugün kuralları yıktık.download-14 download-15 Bugün hep gülümsedik.download-16 Uzakta oynayan çocukların seslerini dinledim. Aklıma evdeki iki yavrum geldi. Onları korumayı seviyorum.download-17 Bugün rahatladım.download-18 Bugün hiç acı hissetmedim. Tümörüm her ne kadar büyük de olsa.download-19 Bugün sevgiyi hissettim.download-20 Güzel arkadaşım Kira ile de vedalaştım. Doktorun “vakit geldi” demesinden önce gördü beni. Heyecanlı ve mutluydum.download-21 Onlara elveda demedim, görüşmek üzere dedim.download-22 download-23
Evet zamanım kısaydı ama ben şanslıydım. Sizler bana ikinci bir şans verdiniz ve bunu birlikte yaşadık. Size her baktığımda hep sevgi gördüm. Ve bakmaya devam edeceğim.
Daima, Duke.
download-24