Bahçesindeki Farelere Tuzak Kurmak Yerine Bakın Ne Yaptı

Yakın zamanda fotoğrafçı Simon Dell bahçesinde bir fare ailesine rastladı. Tuzak kurma yoluna gitmektense kolları sıvadı ve minyatür bir köy kurdu, onlar ise ona poz vererek minnetlerini gösterdiler.

“Bir gün çimleri yeni kestikten sonra bahçede kuşların fotoğrafını çekerken yerde hareket eden bir şey gördüm. Kameramı yere doğrulttuğumda minik bir ev faresinin bir mirket gibi ayakları üzerinde durup bana baktığını gördüğümde hem şaşırdım hem çok hoşuma gitti.”

“Onunla anlaşacağımızı hemen anladım ve eve koşup kaptığım birkaç fıstığı yere koydum. Oturup onu bekledim ve geri gelip fıstıkları alması sadece birkaç dakika sürdü.”

“O an ona yaşayacak ve yemek yiyecek bir yer sağlamamın iyi bir fikir olacağına karar verdim.”

“Doğal yaşam fotoğrafları ve özellikle farelerin fotoğraflarını çekmekte biraz tecrübem vardı çünkü önceden akşamları bahçemdeki kulübede ortaya çıkan bir fare vardı, ismini Stuart koymuştum ve fotoğraflarını çekmiştim.”

“Bahçemde birçok hayvanla karşılaşıyoruz. Birçok kuş türü, hatta sıkça uğrayan ve havuzumdan süs balıklarımı kapan bir şahin ve geceleri uğrayan bir tilki de dahil.”

“İlkinin ismini George koydum, zamanla 5 e kadar arttı sayıları. Hamile olduğunu düşündüğümüz Mildred adında bir dişimiz var. Fareler 14 yavruya kadar doğurabileceği için galiba köyü büyütmem gerekecek.”