6 Yıl Ahırda Kilitli Tutulan Köpek Lazarus

dog
Bazı hikâyeler mutlu sonla biter. Mutlu bir hayatı olan hayvanları görmek de bizleri mutlu eder. Lazarus adlı köpekle sahibi hiç ilgilenmemiş ve altı yıl boyunca ahırda yaşamaya zorlanmış. Bir gün hayvansever bir kadın köpekten haberdar oldu ve yardıma koştu. Kadın Lazarus’u gördüğünde çok üzüldü. Tüyleri uzun süredir kesilmemişti ve köpekle uzun süredir ilgilenilmemişti.

hundenlazarus1
Candice Skelton, Lazarus’u hayata döndürmeyi başardı. Köpeğin sahibi hastaydı ve köpekle ilgilenemiyordu. hundenlazarus5Candice ilk olarak Lazarus’un tüylerini kesti. Ancak tüylerinin kesilmesi bir hayli zor oldu. Tüyler birbirine girmişti ve kirden birbirine yapışmıştı.

hundenlazarus3Candice, altı kişinin yardımıyla Lazarus’un tüylerini kısaltmayı başardı. Kesilen tüylerin ağırlığı tam olarak 15.8 kiloydu.

hundenlazarus
Lazarus yıllar sonra kendisi gibi görünmeye başladı.  Tüyleri kısaltılmadan önce Lazarus düzgünce yürüyemiyordu ama şimdi yürümeyi bırakın hep koşuyor.hundenlazarus6
Bir sonraki hamle ise köpeği insanlara alıştırmaktı. Köpek altı yıldır ahırda kaldığından insanlarla olan ilişkileri son derece kötüydü. Big Fluffy Dog Rescue isimli gönüllülerden oluşan bir grup Lazarus’u kalıcı bir ev bakmaya başladılar. Köpeği geçici olarak bir eve yerleştirdiler. Umarız ki Lazarus bir an önce kalıcı aile bulur.

Kaynak