30.000 Yıl Dünyadan İzole Kalan İnanılmaz Kabile

1981’de Primrose adlı tanker Bengal Körfezi’nde bir resife oturdu. Rüzgar güçlüydü ve geminin etrafına güçlü dalgalar vuruyordu, ve bu dalgalar büyük ihtimalle hayatlarını kurtaran şeydi.

Burası North Sentinel Adası idi. Birkaç gün sonra gözcülerden biri adada ağaçların arasından bir grup insanın çıktığını gördü. Denizcinin kurtarma ekibi sandığı insanlara duyduğu heyecan onları net gördüğünde söndü. Neredeyse çıplak olan bu insanlar mızraklarını, oklarını ve yaylarını gemiye doğrultuyorlardı.

Geminin kaptanı radyo yolu ile Hong Kong’daki şirket merkezine ’50 kişiye yakın olduklarını ve 2 ila 3 tahta salları olduğunu’ ve ‘güneş batımında gemiye çıkacaklarından endişelendiklerini, tehlikede olduklarını’ belirtti.

Bu bahsettiğimiz kabile 17 Kasım 2018’de Amerikan misyoner John Allen Chau’yu öldürdü. Primrose’un tayfası hayatta kaldı. Yazar ve tarihçi Adam Goodheart’ın rapopuna göre dalgalar kabile üyelerinin sallarını püskürtürken güçlü rüzgar oklarının yönünü değiştirdi. Üç korkunç gün boyunca tayfa borular, fişek silahları ve başka el yapımı silahlarla kendilerini savunduktan sonra bir Hint askeri gemisi onları kurtardı. Primrose 37 sene önce karaya çıktığı yerde hala durmakta. Chau 275 Pounda eşdeğer bir parayı balıkçılara rüşvet olarak verip adaya gittiği ve çevresini gezdiği 14 Kasım gününde gemiyi görmüş olmalı.